O rzeczach wszelakich

Wpis

czwartek, 02 sierpnia 2012

"Supersize Me" czyli śmiećiowe potrawy w kinie

Kojarzycie ten film o gościu, który przez jakiś czas żywił się tylko i wyłącznie śmieciowym żarciem? Może was to zdziwić, ale mam wrażenie, że obraz ten był tak naprawdę biografią sporej ilości osób zamieszkujących Amerykę oraz Europę. Oczywiście chodzi mi tu o Amerykę Północną i Europę Zachodnią, bo tylko oni są na tyle dziani, by żywić się non stop na mieście. U nas taki film nie miałby szans, bo po 3 tygodniach facet nie miałby na życie. A do pierwszego jeszcze chwila. Śmieciowe potrawy są niesamowicie drogie dla przeciętnego Polaka, chociaż tłumy w knajpach tego typu sprawiają, że zaczynam wątpić w moją tezę.

No nic, wracając do filmu. „Supersize me”, bo tak to szło, nie był specjalnie odkrywczy. Ot, koleś wykorzystał przepis, o którym pewnie myślało już wiele osób. Co prawda część z nich pewnie bardziej z łakomstwa i chęci nawpieprzania się hamburgerów i frytek bez wyrzutów sumienia „bo to przecież dla celów naukowych!”. Aha, na pewno o to chodzi.

supersize me

Nie będę się rozwodził nad tezą w nim umieszczoną, gdyż nie ma to większego znaczenia. W końcu nawet niezdrowe gotowanie w domu będzie nieco lepsze, niż tego typu ekscesy, a więc na dobrą sprawę, poza pewnymi wyjątkami, i tak obraz nie odnosi się do życia kogokolwiek z nas. Zwraca jednak uwagę na to, że w temacie spożywczym jesteśmy niezbyt rozgarnięci i najczęściej nie mamy pojęcia co tak naprawdę leży na naszym talerzu. Przez to np. przepisy na zapiekanki traktujemy wszystkie tak samo, a są przecież warianty znacznie zdrowsze jak i całkowicie tłuste i kaloryczne. Podobnie jest ze śmieciowym jedzeniem: niby wiemy, że jest niezdrowe, coś przebąkujemy o tłuszczu i soli, ale poza tym nie powiemy nic więcej.

Błąd! Dlatego też warto poczytać nieco w sieci, zerknąć do książek lub czasopism, by nie powielać schematów, które sprawią, że nasze tyłki staną się ogromne, a brzuch stanie się podstawką do piwa.Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
pustyniamiast
Czas publikacji:
czwartek, 02 sierpnia 2012 16:33

Polecane wpisy

Tagi

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa